11 metod na suszenie paznokci. Sprawdźmy które działają a których, unikać?

Kiedy w pośpiechu na szybko malujesz paznokcie, często Twoja praca obraca się w ruinę, ponieważ nie pozwoliłaś lakierowi wyschnąć. Odciski, pofałdowania, zgrubienia… lepiej poczytaj, wybierz coś dla siebie, bo znowu wyjdziesz w „dramacie” na miasto.

1. Odpowiednia metoda malowania. Malujemy cienkimi warstwami.

Aby paznokcie szybko się wysuszyły, ważne jest aby warstwa lakieru nie była zbyt gruba.

Zamiast nałożyć jedną grubą warstwę, nakładamy od dwóch do trzech cienkich warstw lakieru, czekając do pełnego wyschnięcia po nałożeniu każdej z warstw.

W praktyce wygląda to tak, że kiedy skończymy malować ostatni palec, pierwszy powinien być już gotowy do nałożenia kolejnej warstwy.

Czy cienkie warstwy faktycznie przyspieszają czas schnięcia i czy warto stosować tą metodę?

Tak.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że o ile czas samego schnięcia lakieru jest zdecydowanie krótszy, to całkowity czas malowania niestety jest dość długi.
Może się okazać, że nie o to nam chodziło.

2.Miska z zimną wodą. Polecana ale czy na pewno słusznie?

Praktycznie w każdym artykule o metodach na szybkie schnięcie lakieru do paznokci, polecana jest metoda zimnej wody.

Oto opis tej metody w kilku krokach

  1. Przygotowujemy miskę z zimną wodą. Możemy do niej wrzucić kilka kostek lodu aby jeszcze bardziej obniżyć jej temperaturę. Zalecane jest przygotowanie tego przed rozpoczęciem malowania aby uniknąć później ryzyka uszkodzenia lakieru.
  2. Po nałożeniu warstwy lakieru czekamy około 60 sekund aby lekko się podsuszył a następnie zanurzamy dłonie w misce z zimną wodą. Trzymamy je w misce około 2 minut. Po tym czasie lakier powinien być utwardzony.
  3. Jeżeli malujemy kilka warstw należy osuszyć paznokcie, nałożyć kolejną warstwę i powtórzyć czynności od punktu pierwszego.

Jak widać metoda jest bardzo prosta i faktycznie skuteczna. Ale…

Gdzie w takim razie tkwi haczyk z szuszeniem paznokci w zimnej wodzie?

Problemem może być trafne ocenienie, kiedy zanurzyć dłonie w wodzie. Jeżeli zrobimy to zbyt szybko zniszczymy efekt naszej pracy.

Lakier powinien być prawie suchy w momencie wkładania do wody. Jest to dość ważne a niestety nie wszędzie jest odpowiednio podkreślone.

3.Suszarka do włosów, byle zimnym powietrzem.

Każda z nas ma w domu suszarkę do włosów której, może użyć także jako suszarkę do paznokci.

Metoda ta jest bardzo prosta, intuicyjna i nie wymaga specjalnego opisu.

Należy jednak pamiętać aby włączyć opcję zimnego powietrza i dmuchać z odpowiedniej odległości aby podmuch powietrza nie naruszył delikatnej struktury świeżego lakieru.

4.Dedykowana suszarka do paznokci

Możemy także zaopatrzyć się w dedykowaną suszarkę do paznokci.

Jest to małe urządzenie do którego wkładamy dłonie aby osuszyć lakier na naszych paznokciach.

Ponieważ jest to urządzenie dedykowane do suszenia paznokci, nie musimy się już martwić ani o odpowiednią temperaturą strumienia powietrza, ani właściwą odległością jak to ma miejsce w przypadku typowo domowych rozwiązań jak, suszarka do włosów czy też sprężone powietrze.

Suszarka do paznokci to bardzo kompaktowe urządzenie z reguły zasilane bateriami więc jest idealne w podróży.

Ile kosztuje suszarka do paznokci?

Suszarka do paznokci to bardzo tanie urządzenie, które możemy dostać już za około 10-30 zł.

A może suszarka w lampie UV ?


Na rynku możemy dostać także lampy UV z wbudowaną suszarką. Taka lampa to już zdecydowanie większy koszt ale też większe możliwości. Musisz zastanowić się czy taka lampa jest Ci potrzebna???

Jeżeli tak, to warto rozważyć zakup lampy ze zintegrowaną suszarką.

5.Sprężone powietrze

Skoro jesteśmy przy suszeniu zimnym powietrzem możemy wspomnieć także o sprężonym powietrzu w sprayu. Są to puszki z powietrzem służące do czyszczenia i przedmuchiwania różnych rzeczy, często stosowane w czyszczeniu komputerów lub elektroniki.

Powietrze w sprayu jest bardzo zimne więc idealnie nadaje się do utrwalania lakieru.

UWAGA !!! Dwie ważne rzeczy

Powietrze wydmuchiwane z puszki jest pod dużym ciśnieniem. Należy zachować odpowiednią odległość min. 40 cm od końcówki rurki do naszych paznokci.

Paznokcie powinny być prawie suche aby strumień mocnego i zimnego powietrza nie uszkodził struktury lakieru.

6.Lampa UV, szybko, profesjonalnie i…

Przedstawione do tej pory metody można nazwać metodami typowo domowymi, nie wymagającymi specjalistycznego sprzętu ani inwestowania pieniędzy.

W tym punkcie przedstawimy lampę UV. Lampa UV utwardza lakier za pomocą promieni ultrafioletowych. Wystarczy 1,5 minuty po włożeniu dłoni do lampy aby nasze paznokcie były suche i utwardzone.

Czy lampy UV mogę używać do zwykłych lakierów?

Nie. Uwaga !!!. Lampy UV używamy tylko i wyłącznie do lakierów żelowych i hybrydowych. Zwykłe lakiery mają zupełnie inny skład, który nie zachowa się dobrze pod wpływem promieniowania ultrafioletowego.

Ile kosztuje lampa UV?

Najtańsze i jednocześnie najprostsze lampy możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Prawdopodobnie do opisanego wyżej zastosowania taka lampa w zupełności Ci wystarczy. Jeżeli chcesz podejść bardziej profesjonalnie do tematu, wydatek może wzrosnąć do kilkuset złotych.

7.Preparaty przyśpieszające schnięcie lakieru

W tym punkcie opiszę dedykowane preparaty nazywane osuszaczami lakierów do paznokci lub przyśpieszaczami schnięcia lakierów. Są to środki które, możemy zakupić w drogerii.

Co to jest przyśpieszacz schnięcia lakieru?

Przyspieszacz schnięcia lakieru to rodzaj bezbarwnego lakieru do paznokci. Możemy go kupić w formie pojemniczka z aplikatorem, pędzelkiem lub w formie sprayu.

8.Oliwka lub spray do gotowania

Podobnie jak przyspieszacze schnięcia lakieru opisane wyżej zadziała oliwka dla dzieci, oliwa z oliwek lub spray do gotowania. Pozwól warstwie lakieru lekko przyschnąć, a dopiero potem natłuść, zmyj po kilku minutach. Tłustą warstwę zmyj zwykłą wodą z kranu

9.Klimatyzator domowy lub klimatyzacja w samochodzie. Niespodziewany strzał w dziesiątkę.

Biorąc pod uwagę, że lakier zdecydowanie lepiej schnie w podmuchu zimnego powietrza naturalnie do głowy może przyjść pomysł wykorzystania klimatyzatora domowego o ile taki posiadamy.
Przystawienie lekko wyschniętych paznokci w strumień powietrza takiego urządzenia może okazać się super rozwiązaniem.

W trakcie jazdy samochodem…

Jeżeli zdarza Ci się malować paznokcie jadąc samochodem na przednim fotelu pasażera, możesz tak samo wykorzystać klimatyzację samochodową aby upewnić się, że kiedy będziesz wysiadać, Twój lakier będzie zupełnie suchy i utwardzony.

10.Schłodzenie lakieru w zamrażalniku.

Przynajmniej 30 minut przed malowaniem paznokci, włóż buteleczkę lakieru do zamrażarki. Po tym czasie lakier będzie szybko wysychał, a jego konsystencja znacznie się poprawi – stanie gęstszy i łatwiej się rozprowadzi.

11.Schłodzenie dłoni w zamrażalniku.

Desperacka akcja 🙂 Po nałożeniu lakieru na paznokcie włóż dłonie na kilka minut do otwartego zamrażalnika.
Rada 🙂 Nie zamykaj drzwi… hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *