KSZTAŁTY PAZNOKCI – megaporadnik !!!

Jaki kształt paznokci pasuje do Ciebie?

Moda na kształty paznokci, tak jak nasze upodobania, zmienia się. Tak samo, zmienia się kolorystyka lakierów, dodatki i zdobienia paznokci.
Trendy co roku są inne i oczywiście mają na to wpływ pory roku. To właśnie pod nie, dostosowuje się gamy kolorystyczne, rodzaje zdobień oraz ich kształt.

Jednak jak to w modzie bywa, nie każda sukienka dobrze wygląda na każdej sylwetce, tak samo, nie każdy kształt paznokcia pasuje do wszystkich dłoni i palców. Jeżeli do tej pory nie zwracałaś na to uwagi, to najwyższa pora to zrobić.
Odpowiednio dopasowany kształt paznokci, może optycznie wyszczuplić wygląd naszych dłoni oraz wydłużyć płytkę paznokcia.

Jak dopasować kształt paznokcia do dłoni?

Kobiety o smukłych dłoniach i długich palcach, mogą sobie pozwolić na każdy rodzaj paznokci. Do takich dłoni będą pasowały zarówno długie, jak i krótkie paznokcie. Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ich długością, manicure nie może nam przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Zbyt długie paznokcie mogą wyglądać mało elegancko i będą sprawiać wrażenie szponów.

Dla posiadaczek krótkich i szerokich palców zaleca się wybór takich kształtów, które będą optycznie wydłużały paznokieć oraz wysmuklą całą dłoń. Przy takich dłoniach najlepiej sprawdzą się kształty migdał i balerina – trumienka, które świetnie wysmuklą szeroką płytkę i krótkie, nieco pulchne palce.

Jak dopasować kształt paznokci do płytki?

Kobiety, które mają krótką i szeroką płytkę paznokcia powinny unikać piłowania paznokci w szpic i na migdał. Może to skutkować przepiłowaniem krawędzi, osłabieniem paznokci, ich pękaniem i łamaniem. Przy szerokiej płytce paznokcia, najlepiej sprawdzi się kształt kwadrat, lekko zaokrąglony na rogach oraz owalny. Aby wyszczuplić kwadratową płytkę paznokcia, maluj je w taki sposób, aby po bokach paznokcia, zostawiać wąskie, niepomalowane paski. Taki trik wyszczupli optycznie Twoje paznokcie. Kolorystyka paznokci również ma duże znaczenie, wybieraj lakiery jednokolorowe, perłowe, cieliste lub ciemne. Unikaj dużej ilości wzorów

U pań, które posiadają wąską i długą płytkę paznokcie, świetnie sprawdzi się kształt balerina-trumienka, kwadrat oraz migdał. Takie paznokcie bardzo ładnie prezentują się ze spiczastą końcówką. Kolorystyka paznokci przy takiej płytce jest dowolna, każdy kolor pięknie się będzie prezentował. W zdobieniach też można zaszaleć 🙂

Dla posiadaczki długiej płytki paznokcia bardzo dobrze sprawdzi się zaokrąglony kształt, migdał oraz szpic. Piłowanie na kwadrat może sprawić, że paznokcie będą wyglądały dość topornie. Przy długiej płytce paznokcia można dowolnie dopierać kolory i wzory, mamy sporo miejsca żeby stworzyć coś fajnego.

Jak dopasować kształt paznokci do palców?

Dla pań o pulchnych, grubych palcach, najbardziej pasującym i uniwersalnym kształtem, będzie kształt owalny. Poza tym paznokcie o tym kształcie są trwałe i idealnie nadają się dla osób wykonujących dużo prac domowych. Unikaj kształtu kwadratowego, źle wygląda na krótkich i pulchnych palcach.

Kobiety o krótkich palcach powinny unikać kształtu kwadratowego, skróci on jeszcze bardzie ich palce. Przy tego typu palcach najlepiej sprawdzi się kształt paznokci typu migdał i spiczasty, które optycznie wydłużą palce.

Panie o długich palcach powinny wybierać kwadratowy kształt paznokci, na tego typu palcach prezentują się one bardzo efektownie. Jednak paznokcie kwadratowe mają jeden mankament, są podatne na uszkodzenia.
Posiadaczki długich palców powinny unikać paznokci spiczastych, taki kształt, na długich palcach, będzie sprawiał wrażenie szponów.

Dla kobiet o chudych palcach najbardziej pasuje kształt migdał oraz zaokrąglony. Posiadaczki chudych palców powinny unikać kształtu spiczastego, sprawi on wrażenie szponów.

Jakie są rodzaje kształtów paznokci?

Wśród podstawowych kształtów paznokci wyróżniamy:

1

ksztalt-owalny

Owalny kształt paznokci – najbardziej uniwersalny i trwały kształt paznokci.

Przeczytaj, jak zrobić paznokcie owalne oraz do jakich dłoni pasują.

2

Migdał – to idealny kształt paznokci dla osób, które chcą wyszczuplić i wydłużyć swoje dłonie.

Przeczytaj, jak zrobić paznokcie o kształcie migdału oraz do jakich dłoni pasują.

3

Szpic czyli szpiczasty kształt paznokci – raczej na specjalną okazje, trudny do utworzenia na naturalnej płytce paznokcia.

Przeczytaj, jak zrobić paznokcie szpic oraz do jakich dłoni pasują.

4

Kwadratowy kształt paznokci – najlepiej się prezentuje u posiadaczek smukłych i długich palców.

Przeczytaj, jak zrobić kwadratowe paznokcie oraz do jakich dłoni pasują.

5

Okrągły kształt paznokci – najlepiej sprawdza się u posiadaczek średnich i długich paznokci.

Przeczytaj, jak zrobić paznokcie okrągłe oraz do jakich dłoni pasują.

6

Balerina – trumienka – kształt paznokci, który świetnie sprawdza się u posiadaczek długich paznokci, niezwykle trudny do uzyskania na naturalnej płytce paznokcia.

Przeczytaj, jak zrobić paznokcie trumienki oraz do jakich dłoni pasują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *