Paznokcie trumienki

Czytasz trzecią część poradnika kształty paznokci.

Kształt paznokci trumienki (coffin nails) nazywany również balerina (balerina shaped) stał się bardzo popularny w ostatnim czasie. Można powiedzieć, że popularnością dorównuje migdałkom. Paznokcie o tym kształcie swoim wyglądem przypominają własnie trumienkę, balerinę. Najprościej mówiąc jest to prostokąt delikatnie zwężony ku górze i ścięty na końcu.

Dla kogo pasuje kształt paznokci trumienka?

Kształt trumienka dla długich paznokci

Kształt paznokci trumienka głównie zarezerwowany jest dla posiadaczek długich paznokci, bardzo trudno jest go osiągnąć na naturalnej płytce. Mimo, że koniec paznokcia w tym kształcie jest ścięty na prosto, to na długich paznokciach wygląda bardzo zgrabnie. Zaletą tego typu kształtu jest brak ostrych krawędzi, które mogą ulec uszkodzeniu.

Na średnich paznokciach trumienki również będą się ładnie prezentowały i osiągniemy ciekawy efekt. Najlepiej kiedy kolorystyka paznokci będzie w jednolitym kolorze, może być w macie lub w połysku. Nie przesadzajmy ze zdobieniem, często mniej znaczy więcej. Podkreślmy wzorem, cyrkonią czy folią tylko jeden z paznokci u dłoni.

Trumienki na bardzo krótkich paznokciach nie wyglądają zbyt korzystnie, lepiej jest wybrać kształt paznokcia kwadratowy lub kwadrat zaokrąglony.

Nie rekomendujemy robienia kształtu trumienki na pulchnych czy dużych dłoniach, mogą po prostu wyglądać topornie. Jest wiele kształtów do wyboru i wykwalifikowana manicurzystka, na pewno doradzi odpowiedni kształt do wielkości dłoni i płytki paznokcia.

Jak zrobić? Jak piłować paznokcie na kształt trumienka?

Krok po kroku jak piłować paznokcie trumienki.

1. W pierwszym etapie piłujemy paznokcie pod kątem 45 stopni, z obu stron, delikatnie, bez przesadnych ostrości. Coś jakby na kształt trójkąta.
2. Następnie ustaw pilnik prostopadle do paznokcia i piłujemy brzeg na prosto.
3. Kiedy wszystkie paznokcie będą już spiłowane na odpowiedni kształt, złóż dłonie i porównaj długości paznokci. Jeżeli widzisz różnicę w długościach, popraw je i zrównaj.
4. Brawo!!! Własnie uzyskałaś kształt trumienki/baleriny.

Jakie wzory i style pasują do kształtu trumienki?

Jeżeli szukasz inspiracji na paznokcie w kształcie migdału , skorzystaj z naszej wyszukiwarki o obejrzyj kolekcję paznokcie trumienki.

Do tego bardzo modnego kształtu pasuje wiele różnych zdobień i wzorków.
Ze względu na dość dużą płytkę, mamy możliwość różnorodnych wariacji a wręcz tworzenia mini obrazów. Najpopularniejsze inspiracje paznokci w kształcie trumienek to.
1.Paznokcie trumienki w jednolitych kolorach w połysku i w macie.
2.Trumienki mieszane kolor jednolity i wzór marmurek.
3.Trumienki w neonowych kolorach.
4. Trumienki w pastelach.
5. Trumienki w ombre.
6. Bardzo modne w ostatnim czasie wzory zwierzęce typu cow, pantera czy też zebra.
7. Paznokcie trumienki w wykończeniu french. Nie tylko w klasycznej formie.
8. Trumienki na bogato zdobione brokatem.
9. Trumienki z transparentnym wykończeniem.
10. Paznokcie trumienki bogato zdobione z obrazkami, dużą ilością elementów i wzorów.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *