Paznokcie migdłaki

Czytasz drugą część poradnika kształty paznokci.

Kształt paznokci migdałki to modowy HIT ostatnich miesięcy. Jest to kształt, który optycznie wysmukla i wydłuża dłonie. Jak sama nazwa mówi, paznokcie w kształcie migdałków, przypominają właśnie swoim kształtem, orzechy migdały. Są one lekko spiczaste, z nieco zaokrąglonym czubkiem. Coraz więcej kobiet decyduje się na ten rodzaj manicure, ponieważ uważają, że ten typ piłowania paznokci jest bardzo elegancki i estetyczny. Początkowo ten kształt paznokcia robiono na bardzo długich paznokciach, teraz popularnością cieszą się „krótkie” a raczej średnie migdałki.

Dla kogo pasuje kształt paznokci migdałki?

Kształt migdałki dla długich paznokci

Piłowanie paznokci w kształt migdałki nadaje płytce zgrabną formę i pozwala na lepsze wysmuklenie dłoni, niż w przypadku paznokci okrągłych i owalnych. Migdały są smukłe po bokach i szerokie u podstawy, dzięki czemu ten kształt pasuje do wielu rodzajów kobiecych dłoni.

Kształt paznokci migdałki fantastycznie prezentuje się na długich paznokciach. Paznokcie w tym kształcie są bardzo kobiece i atrakcyjne. Duża płytka, daje spore pole do popisu przy tworzeniu wzorków i zdobień. Jeżeli jesteś posiadaczką krótkich paznokci, a marzysz od długich paznokciach, wystarczy, że udasz się do kosmetyczki a ona przedłuży Ci paznokcie i uformuje wymarzony kształt.

Na średnich paznokciach migdałki prezentują się równie dobrze, co na długich paznokciach. Ten kształt pięknie wysmukli Twoje place oraz optycznie je wydłuży.

Migdałki na bardzo krótkich paznokciach trudne do osiągnięcia. Podczas piłowania raczej wyjdzie nam zwykły zaokrąglony kształt, ze względu na zbyt małą odległość najdłuższego punktu od opuszka. Poza tym przy krótkich paznokciach bardzo łatwo można przepiłować boki paznokcia, a to jest nie do przyjęcia.

Nie rekomendujemy robienia kształtu migdałków na bardzo krótkich paznokciach. Ponieważ nieumiejętne wykonanie takiego manicure może spowodować przepiłowanie płytki.

Jak zrobić? Jak piłować paznokcie na kształt migdałki?

Krok po kroku jak piłować paznokcie trumienki.

1. W pierwszym etapie wyznaczamy środek paznokcia, który będzie punktem wyznaczającym granice piłowania.
2. Następnie długimi pociągnięciami pilnika, w jednym kierunku, pod kątem 45 stopni piłuj boczne krawędzie paznokci.
3. Pamiętaj, żeby piłować paznokcie od wewnętrznego boku, a następnie przechodzimy do zewnętrznego.
4. Zapewne wyszedł Ci zbyt spiczasty czubek. Musisz go lekko zaokrąglić, ale zwróć uwagę, by paznokieć nie był za bardzo zaostrzony, ale też żeby nie zyskał z byt owalnego kształtu.

Jakie wzory i style pasują do kształtu migdałki?

Jeżeli szukasz inspiracji na paznokcie w kształcie migdału , skorzystaj z naszej wyszukiwarki o obejrzyj kolekcję paznokcie migdałki.

Do tego bardzo modnego kształtu pasuje wiele różnych zdobień i wzorków. Przy długich paznokciach w kształcie migdałków możemy zaszaleć jak w przypadku trumienek. Przy nieco krótszych, też jesteśmy w stanie zrobić piękne manicure.
Najpopularniejsze inspiracje paznokci w kształcie migdałków to:
1. Paznokcie migdałki w jednolitych kolorach nie tylko w połysku ale i w macie.
2. Migdałki marmurki.
3. Migdałki neonowe bardzo popularne latem.
4. Migdałki pastelowe.
5. Migdałki ombre.
6. Migdałki w bardzo modne wzory zwierzęce typu cow, pantera czy też zebra.
7. Paznokcie migdałki we wzorze french, także w kolorowym wydaniu.
8. Migdałki na bogato zdobione brokatem.
9. Migdałki w odcieniach nude.
10. Migdałki z wzorkami azteckimi.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *